Ana Sayfa 59. Sayı Bilim ve Gelecek 7,5 TL

Bilim ve Gelecek 7,5 TL

15

Dergimizin fiyatı bu sayıdan itibaren 7,5 TL. Dergi fiyatını artırmak pek tercih ettiğimiz bir uygulama değil. Okurlarımızın büyük çoğunluğunun geçim derdi olan emekçi insanlardan ve öğrencilerden oluştuğunu biliyoruz. Bu nedenle yaşadığımız mali sıkıntıları mümkün olduğunca okurlarımıza yansıtmamaya çalıştık. Bilim ve Gelecek’in fiyatı 29. sayıdan (Temmuz 2006) beri, yani 2,5 yıldır artmamıştı. Fakat özellikle son 5-6 aydır, küresel krizin ülkemize yansımalarının da etkisiyle, özellikle baskı ve kâğıt giderlerinde dayanma sınırımızı aşan artışlar yaşandı. Bu durumda, yükselen giderlerin yükünü okurlarımızla paylaşmaktan başka çaremiz kalmadı.

Bazı okurlarımızın bize kızacağını, küseceğini biliyoruz. Haksız olduklarını söylemiyoruz. Ülkemizin bu koşullarında 1,5 liranın bile değerinin farkındayız; çünkü dergi emekçileri olarak bizler de benzer koşullarda yaşıyoruz. Fakat tüm okurlarımızın, fiyat artışının bütün tedbirleri denedikten sonra mecbur kaldığımız bir uygulama olduğunu da bilmelerini isteriz.

Bilim ve Gelecek, bundan sonra da çalışanlarının, okurlarının ve yazarlarının kolektif çabasıyla yayın yaşamını kendini geliştirerek devam ettirecektir. Bundan eminiz.
***
Bilim ve Gelecek Kitaplığı, küçük ama emin adımlarla yoluna devam ediyor. 10 ay gibi kısa bir geçmişimiz olmasına karşın, 3 kitabımız ikinci baskı yaptı: Cemal Yıldırım’ın “Bilimin Öncüleri”, Ahmet Doğan’ın “Matematik Yaramazdır” ve “Harun Yahya Safsatası ve Evrim Gerçeği” adlı kitaplar. Kitaplarımızı henüz edinememiş okurlarımız için bir kampanya açıyoruz. İlk çıkardığımız 6 kitabı toplam 40 TL’ye vereceğiz. Bu, kitap fuarlarında yaptığımız düzeyde bir indirimdir. Bu 6 kitap şunlar: 1) Cemal Yıldırım / Bilimin Öncüleri, 2) Cemal Yıldırım / Evrim Kuramı ve Bağnazlık, 3) Ahmet Doğan / Matematik Yaramazdır, 4) Hasan Aydın / Postmodern Çağda İslam ve Bilim, 5) Fatih Yaşlı / Hayatın Olumlanması Olara Felsefe: Nietzsche ve Marx, 6) İsmihan Yusubov / Matematik Güzeldir: Anlamanın Sevinci ve Kederi. Bu kitapları toptan edinmek isteyen okurlarımız dergi merkezimize başvurabilirler.

Öte yandan kitap ve dergilerimizle Çukurova Kitap Fuarında olacağımızı belirtelim. Adanalı Bilim ve Gelecek okurlarını standımıza bekliyoruz.
***
Dergimizin kurucularından ve uzun yıllar editörlük görevini yapmış olan Ruken Kızıler arkadaşımız geçtiğimiz ay Ahmet Salcan ile hayatını birleştirdi. Kendilerine mutluluklar diliyoruz.

Bilim ve Gelecek dergisi emekçileri olarak bütün okurlarımızın, yazarlarımızın ve dostlarımızın yeni yıllarını kutluyoruz. 2009 yılı hepimize mutluluk, sağlık ve başarılar getirsin.

Dostlukla kalın…

Önceki İçerikHangi bilgiler bellekte tutulur ve hangileri zaman içinde kaybolur?
Sonraki İçerikYa Obama ya pabuç!