Ana Sayfa 71. Sayı Umudun adı: Tekel işçileri

Umudun adı: Tekel işçileri

Aydökümü

144

23 Ocak Cumartesi günü 14.00-20.00 arasında dergimizin yeni bürosunda yer alan Bilim ve Gelecek Kitabevi’nin açılışını bir kokteylle gerçekleştiriyoruz. Dergimizin ve yayınevimizin yazarı olan çok sayıda bilim ve düşün insanı da açılışımızda bizimle birlikte olacak. İstanbullu okurlarımızı ve dostlarımızı kitabevinin açılış kokteyline bekliyoruz.
Bilim ve Gelecek Kitabevi, başta Baha Okar olmak üzere Deniz Karakaş ve Uğurcan Esiroğlu arkadaşlarımızın fedakârca çalışmaları sonucunda açılışa hazır hale getirildi. Böylece Kadıköylüler bir bilim kitabevine kavuşmuş olacaklar. Kitabevimizde gerek doğa gerekse toplumbilim alanında yayınlanmış tüm kitaplara ulaşılabileceği gibi, ülkemizde çıkan ve hâlâ çıkmakta olan popüler bilim dergilerinin arşivleri de bulunacak.
Bilim ve Gelecek Kitabevi, okurlarımıza ve tüm kitapseverlere giderek bir Kitap Kulübü olarak da hizmet verecek. Böylece istedikleri kitaplara ulaşmada zorluk yaşayan Anadolu’daki ve yurtdışındaki okurlarımızın da ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılamayı hedefliyoruz. Kitap Kulübümüzün üyeleri, bilim yayıncılığı alanındaki gelişmeler, yeni çıkan kitaplar, özel kampanyalar konusunda sürekli bilgilendirilecekler. Kulübün, okurlarla daha yakın bir iletişimin aracı olmasını amaçlıyoruz.

***

Geçtiğimiz sayıda, Ocak ayından itibaren internet aboneliği kampanyası başlatacağımızı duyurmuştuk. Yılbaşı itibarıyla internet sitemizi, e-abonelik için gerekli altyapıyla donanmış biçimde açmış olacağız. İnternet abonesi olanlar dergimizin eski sayılarına da (şu anda 30. sayıdan sonrası, bir ay içinde tüm sayılara) ulaşabilecekler. E-abonelik tutarı yıllık 20 TL (10 Euro, 15 dolar), 6 aylık 10 TL (5 Euro, 8 dolar). Nasıl e-abone olunacağı ve ödemenin nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı bilgiyi internet sitemizden (www.bilimvegelecek.com.tr) öğrenebilirsiniz. Böylece dergimize ulaşmakta (ve satın almakta) zorlanan geniş kesimleri de Bilim ve Gelecek okuru yapmayı hedefliyoruz. Tüm dostlarımızı ve okurlarımızı e-abone olmaya ve bulmaya çağırıyoruz.
Bilim ve Gelecek e-aboneliği, sevdikleriniz için anlamlı bir yeni yıl hediyesi olmaz mıydı?

***

Ülkemiz 2010 yılına, insanı karamsarlığa sürükleyebilecek kangren olmuş sorunlarla, ama aynı zamanda taptaze bir umutla da giriyor. Umudun adı: Tekel işçileri. Tekel işçileri sadece ellerinden alınmak istenen işlerine, kazanılmış haklarına sahip çıkmakla kalmıyorlar. Bir yandan da uzun süredir haksızlığa, adaletsizliğe karşı sesini çıkartmayı unutan, boyun eğmeye alıştırılan bütün topluma örnek oluşturuyorlar. Tekel işçileri Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye bölünmüyorlar; verdikleri mücadeleyle bu toplumun nasıl birleşebileceğini ve kardeşçe barış içinde yaşayabileceğini gösteriyorlar.
Bilim ve Gelecek emekçileri olarak bütün gücümüzle tekel işçisi kardeşlerimizi destekliyoruz. Hepinizin, hepimizin yeni yılı kutlu olsun; umut dolu olsun.

Dostlukla kalın…

Önceki İçerikHaçlı Seferleri’ni tarihsel sonuçları – 2 Seferler sonrası Doğu ve Doğulular
Sonraki İçerikOsmanlı düzeni nasıl çürüdü?