Ana Sayfa 87. Sayı 18. Ütopyalar Toplantısı “Enerji Ne Kadar Ne İçin?”

18. Ütopyalar Toplantısı “Enerji Ne Kadar Ne İçin?”

92

Bu yılki Ütopyalar Toplantısı’nı ilan etmekte oldukça geciktiğimizin fakındayız. Bunun nedeni Ütopyalar’ın geleneksel düzenleyicisi Baha Okar’ın cezaevinde olması. Zaten kendisi de savunma hakkı gasp edilip duruşması 4 ay sonraya atıldıktan sonra yazdığı ilk mektupta “İyi oldu, böylece Ütopyalar Toplantısı’ndan, fuarlardan da kurtulmuş oldum!” diye yazmış. Biz ise Karaburun’da onun eksikliğini hissedeceğiz bu yaz.

Evet, 18. Ütopyalar Toplantısı’nı 27 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında yine Karaburun’da yine Ergin Pansiyon’da düzenleyeceğiz. Ana konumuz: “21. Yüzyılda Enerji Politikaları: Enerji Ne Kadar Ne İçin?” Mayıs ayı başından itibaren hızla sunuş önerilerini alarak ayrıntılı bir program çıkaracağız. Tabii ki bir haftalık süre içinde Karaburunluların özel sunuşlarına ve güncel tartışmalara ayıracağımız günler olacak. Toplantı bünyesinde artık gelenekselleşmiş “Gençlik Kampı” da düzenlenecek.

Ütopyalar Toplantısı hakkında bilgi almak, sunuş yapmak, katılmak isteyenler Bilim ve Gelecek’in İstanbul merkezine, toplantının kadim sorumlusu Savaş Emek’e (0533-354 32 41) ve Ankara temsilcimiz Çağlar Kılınç’a (0505-584 63 36) başvurabilirler. Toplantı programına ilişkin ayrıntılı bilgiyi gelecek sayımızda sunacağız.

***

İstanbul-Kadıköy’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi, 21-29 Mayıs tarihlerinde, merkez bahçesinde bir kitap fuarı düzenliyor. Bilim ve Gelecek, kitapları ve dergileriyle bu fuarda yerini alacak. Çok sayıda yazarımızla standımızda imza günleri düzenleyeceğiz. İstanbullu okurlarımızla bu kez de Kadıköy’de bir araya geleceğiz.

Öte yandan 17-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenen TÜYAP Diyarbakır Kitap Fuarı’nda da okurlarımızla buluşacağız.

***

Bildiğiniz gibi “50 Soruda” dizisinin 10 kitaplık ikinci paketini geçtiğimiz sayıda ilan etmiştik. İkinci pakete abonelik kampanyamız devam ediyor. Tek tek alındığında en az 150 TL olacak ikinci paketin on kitabını, abone olduğunuzda 110 TL’ye edinebileceksiniz. Bütün okurlarımızı abone olmaya, bu bilim kütüphanesi hedefine katkı yapmaya çağırıyoruz.

50 Soruda dizisinin ilk paketinden Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’ın kaleme aldığı “50 Soruda Arkeoloji” adlı kitap Mayıs ayı içinde elinizde olacak. Ayrıca Prof. Dr. Şahin Koçak’ın yazdığı “50 Soruda Matematik” kitabı da büyük olasılıkla Mayıs ayı sonunda yayınlanacak.

***

Bilim ve Gelecek dergisi olarak, bu seneki yoğun çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik.

Artık yeni çıkan kitapları, özel indirimlerle takip edebileceğiniz ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz kitapları daha uygun fiyata satın alabileceğiniz bir internet sitesi var: www.kitapseferi.com.

www.kitapseferi.com’a tüm kitapseverleri davet ediyoruz. Siteye üye olan okurlarımız özel indirimlerden ve gelişmelerden düzenli olarak haberdar edilecek. Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi elinizdeki derginin 6.-7. sayfalarında bulabilirsiniz.

***

Bilim ve Gelecek çalışanları olarak okurlarımızın ve ülkemizin tüm emekçilerinin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz. Daha özgür, aydınlık ve bağımsız bir Türkiye umuduyla…

Önceki İçerikYeni gözetim ve özel hayat
Sonraki İçerikBilim insanları, yazarlar, yayıncılar; Baha Okar’a özgürlük! Türkiye’ye özgürlük!