Ana Sayfa 103. Sayı Abone olan herkese Bilim Ansiklopedisi

Abone olan herkese Bilim Ansiklopedisi

32

Yeni bir abone kampanyası açıyoruz. 1,5 yıl önce abone olan herkese “Evrim Atlası” vermiştik ve yoğun bir ilgi ile karşılanmıştı. Bu kez de, Eylül ve Ekim aylarında Bilim ve Gelecek’e yıllık abone olan herkese Remzi Yayınları’ndan çıkan “Bilim Ansiklopedisi”ni armağan edeceğiz. Saygın biliminsanları tarafından hazırlanan, 3500’den fazla terim ve kavram içeren, kuşe kâğıda renkli 488 sayfadan oluşan bu ansiklopedi, deyim yerindeyse her eve lazım bir eser. Piyasada 60 TL’ye satılan bu ansiklopediyi 100 TL verip dergimize abone olan herkes bedava edinebilecek. Özellikle çocuklar ve gençler için geniş bir bilgi kaynağı olacak ve sağlam bir bilim kültürü edinmenin temel adımlarını sağlayacak bu ansiklopedinin tüm okurlarımızın ilgisini çekeceğini umuyoruz. Abone olmak isteyen okurlarımız dergi merkezimize başvurabilirler.

***

Üç ay önce dağıtım şirketimizin yeni ve ağır koşullar ileri sürdüğünü sizlere iletmiş ve zorunlu olarak dergi fiyatına zam yapmıştık. Doğrusu dergi satışının ciddi olarak düşebileceği tedirginliği yaşıyorduk. Neyse ki korktuğumuz başımıza gelmedi, güzel bir dayanışma örneği veren okurlarımız dergiyi okumaya devam ettiler, hatta satışımız az da olsa yükseldi. Tüm okurlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz de Bilim ve Gelecek emekçileri olarak çok daha zengin dergiler çıkaracağımıza söz veriyoruz.

***

Geçtiğimiz ay içinde acı haberler aldık. Değerli dostumuz ve yazarımız, öykücü Serhat Kestel’i, yine yazarımız ve ülkemizin önde gelen arkeolog ve tarihçilerimizden Prof. Dr. Ali Dinçol’u, dostlarımız devrimci futbolcu Metin Kurt’u (“Çizgi Metin”) ve ülkemizin ilk vicdani retçisi Tayfun Gönül’ü art arda kaybettik. Yaptıkları, yazdıkları, eserleri, anıları her zaman bize yol gösterecek. Tabii tüm sanat topluluğumuzu acıya boğan ünlü tiyatro sanatçımız Müşfik Kenter’in kaybını da eklemek gerek. Hepimizin başı sağ olsun.
Sizlere güzel haberler de vermek istiyoruz. Cezaevindeyken evlenen Baha Okar ve Suzan Yılmaz’ın düğün yemeklerini 26 Ağustos’ta gerçekleştirdik. Aileler, dostlar türküler eşliğinde bir aradaydık. Dergimizin Kanada Temsilcisi Erdem Erinç ve Pelin Kaya Kanada’da evlendiler. Genç arkadaşlarımız Zeynep Erözkan ve Özer Arusoğlu, Orkun Durmaz ve Oya ….., Uğur Yıldırım ve Erinç ….., Buse Zorlu ve Fatih Aslanpay, Elif Dastarlı ve Besim Dellaloğlu Eylül ayında hayatlarını birleştiriyorlar. Tüm genç çiftlere mutluluklar diliyoruz.
Belki de en güzel haber, Baha Okar’ın da yargılandığı düzmece Devrimci Karargâh davasının son duruşmasında, dava süreci içinde dostluklar kurduğumuz Tuncay Yılmaz ve Hakan Soytemiz’in tahliye edilmeleri oldu. Tuncay çıktı, Hakan da yakında çıkacak. Bu tür düzmece iddialarla tutuklu bulunan tüm tutsakların özgürlüklerine kavuşmaları dileğiyle bitirelim yazımızı.
Dostlukla kalın…

Önceki İçerikRousseau ve kötülüğün keşfi
Sonraki İçerikÜlkeler salgın ile mücadelede ne durumda?: Bilim ve Gelecek “Salgın Raporu” yayınları ile bu soruya yanıt arıyor