Ana Sayfa 127. Sayı Yeni kitaplar ve ‘kitap aboneliği’

Yeni kitaplar ve ‘kitap aboneliği’

294

Bilim ve Gelecek Kitaplığı’ndan çıkan iki yeni kitap bu ayın başında elinizde olacak. Birincisi, daha önce de ilan ettiğimiz çizgibilim dizimizin ikinci kitabı olan “Hypatia”. Bilinen ilk kadın matematikçi ve ilk kadın bilim şehidi İskenderiyeli Hypatia’nın dramatik yaşamöyküsünü Soner Tuna’nın çizgileriyle okuyacaksınız.

Eylül başında çıkacak ikinci kitabımız Hasan Aydın’ın “Felsefi Antropolojinin Işığında Hz. Muhammed ve Kuran” başlıklı yapıtı. Aydın bu eserinde, Kuran’ın ayrıntılı bir okumasını yaparak Müslümanlığın kutsal kitabının zaman ve mekâna bağlı tarihsel niteliğini kanıtlıyor. Elinizdeki sayıda Hasan Aydın’la kitabından yola çıkarak yaptığımız söyleşiyi de okuyabilirsiniz.

Ekim ayında iki kitabımız daha çıkacak: Alâeddin Şenel’in “Ahlak Kuramları” ve Ahmet Doğan’ın “Neden-Hangi-Nasıl: Matematik” adlı yapıtları.

Bilim ve Gelecek Kitaplığı, yeni sezonla birlikte bu tempoda kitap çıkarmaya devam edecek. Bu sayımızın 4.-5. sayfalarında 1,5-2 yıl içinde çıkarmayı planladığımız kitapları bir kampanya duyurusuyla birlikte ilan ettik. Hazırlıkları süren 25 kitap var, bu sayı muhtemelen daha da artacaktır.

Okurlarımıza bir “kitap aboneliği” sistemi öneriyoruz. Bu sistem, hem yayınlarımızı takip eden okurlarımıza bazı kolaylıklar sağlıyor, hem de Bilim ve Gelecek kolektifine bir katkı niteliği taşıyor. Sizleri kitap listemizi ve kitap aboneliği önerimizi incelemeye ve kampanyamıza katılmaya çağırıyoruz.

Kitap abonesi olarak, yayıncılık alanında giderek artan üretim maliyetleri ve zorlaşan dağıtım/pazarlama koşulları karşısında, kendi çizgisinden ödün vermeyen bir yayın çizgisinin sürekliliğinin sağlanmasında bizlere büyük bir güvence sunmuş olacaksınız.

***

Bilim ve Gelecek’in yeni internet sitesinin hazırlığı profesyonel ellerde sürüyor. Büyük olasılıkla Ekim ayı içinde çok daha işlevli ve görsel bakımdan yenilenmiş bir internet sitesiyle karşınızda olacağız.

Sitede her ayın dergisinin içeriğinin ve yayınevimiz bünyesindeki kitapların tanıtımının yanı sıra sürekli güncellenen bir bilim haberleri bölümü de olacak. Böylece internet sitemizi giderek bir bilim portalına dönüştürmeyi de hedefliyoruz.

Ayrıca sitemiz kitaplarımızı ve dergilerimizi kolaylıkla satın alabileceğiniz, abone olabileceğiniz bir altyapıya da sahip olacak. Kısacası sağlam başlayan ve giderek zenginleşecek ve sürekli güncellenecek bir internet sitesine kavuşacağız hep birlikte.

Yeni sezona bu tür atılımlarla giriyoruz. Devamı da gelecek. Düşündüğümüz başka adımların da hazırlığını tamamladıkça sizlerle paylaşacağız.

Dostlukla kalın…

Önceki İçerikKitapçı Rafı – 127
Sonraki İçerikİki yeni kitap, yeni internet sitesi ve yeni bir temsilcilik