Ana Sayfa 146. Sayı Bilim ve Gelecek Ankara Gecesi

Bilim ve Gelecek Ankara Gecesi

280

Bildiğiniz gibi bir yıl kadar önce Bilim ve Gelecek’in Büyükçekmece Temsilciliği açılmıştı. Herkes Ankara ve İzmir gibi büyük illerde temsilcilik bürosu bulunmayan dergimizin İstanbul’un bir ilçesinde temsilcilik açmasına şaşırmıştı. Tabii bunun nedeni yazarımız, dostumuz, abone şampiyonumuz matematikçi Ahmet Doğan’ın orada yaşaması. Ahmet Doğan ilçedeki çok sayıda okurumuzu da harekete geçirerek büromuzu kurdu ve aktif olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Ama umuyoruz yakın bir zamanda artık kimse “Neden Ankara’da bir temsilciliğiniz yok?” diye sitem edemeyecek. Uzun yıllar boyunca dergimize Ankara’dan katkı yapan genç (tabii artık genç denemez onlara!) arkadaşlarımız başkentte bir Bilim ve Gelecek Temsilciliği açmak için kolları sıvadılar. Temsilciliği sadece bir irtibat bürosu olarak değil, Bilim ve Gelecek’i daha geniş çevrelere tanıtmak, ilkelerini yaymak, dergiye Ankara’dan yapılacak her türlü katkıyı organize etmek, okurlara yönelik etkinliklerde bulunmak, kısacası Ankara’ya bir bilim ve aydınlanma odağı kazandırmak hedefiyle çalıştırmayı planlıyorlar. Hedeflerine ulaşırlarsa, bu Bilim ve Gelecek için de büyük bir atılım olacak.

Ankaralı arkadaşlarımız temsilcilik hedefinin ilk adımı olarak “Bilim ve Gelecek Ankara Dayanışma, Tanışma ve Danışma Yemeği” düzenliyorlar. 14 Nisan Perşembe akşamı, saat 19.00’da, Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Tesisinde…

İstanbul’dan dergi yöneticilerinin de katılacağı içkili-yemekli gecemize Ankaralı bütün okurlarımızı, yazarlarımızı, dostlarımızı davet ediyoruz. Katılmak isteyenler Uğur Yıldırım (0505-710 4603, uguryildirim@gmail.com) ve Uğur Erözkan (0505-227 7838, ugurerozkan@gmail.com) arkadaşlarımıza ve tabii İstanbul büromuza ulaşıp bilgi alabilirler.

***

Bir abonemiz, dergimizin daha geniş tanıtılması ve okur sayısının artırılmasına katkı amacıyla, ilgilenen ilk 200 kişinin 3 aylık internet aboneliğini sponsor olarak üstleneceğini bize bildirdi.

Bilim ve Gelecek’e abone olmakta zorlanan özellikle genç okurlarımız için önemli bir fırsat bu. Henüz abone olmayan yakınlarınıza kampanyayı duyurmanızı ve ilgilenenlerin dergi merkezimize (bilgi@bilimvegelecek.com.tr, tel: 0216-349 71 72) e-postalarını iletmelerini rica ediyoruz.

***

Bilim ve Gelecek Kitaplığı’ndan geçtiğimiz ay yayımlanan, Enis Temizel’in fantastik çizgi romanı “Piri Reis” büyük ilgi görüyor. Bu ilgi bizi aynı türden yeni kitaplar çıkarmak için teşvik ediyor. Şimdiden yeni projeleri hayata geçirmek için hazırlığa başladık.

Nisan ayı içinde Bilim ve Gelecek Kitaplığı’nın iki yeni kitabı okurlarına ulaşacak: Alp Hamuroğlu’nun “Hıristiyanlık, İslamlık ve Avrupa: Doğu’nun Batı’ya Verdikleri” adlı kitabı ile Hasan Aydın’ın “İslam Kültüründe ‘Felsefenin Krizi’ ve ‘Aydınlanma Sorunu’” adlı çalışması. Güncel tartışmalara tarihsel perspektifler sunan her iki kitabın da ilgiyle okunacağını düşünüyoruz.

21. İzmir Kitap Fuarı 16-24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek ve Bilim ve Gelecek dergi ve kitaplarıyla fuarda okurlarıyla buluşacak. Henüz belli olmadığı için standımızın yerini internet sitemizden, facebook ve tweter hesaplarımızdan duyuracağız.

Dostlukla kalın…

 

Önceki İçerikTerör karşısında felsefe
Sonraki İçerikEn eski insan genom dizisi, insanlık tarihini yeniden yazabilir