Ana Sayfa Bilim Gündemi Resimli Türkiye Florası 2. Cilt Sergisi, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde 18 Mart’ta...

Resimli Türkiye Florası 2. Cilt Sergisi, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde 18 Mart’ta açılıyor

2244
Eğrelti otu.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi bünyesindeki bitki ressamları “Resimli Türkiye Florası” başlıklı çalışmanın ikinci cildini tamamladılar. Bu ciltte yer alan resimlerin bir kısmı Botanik Bahçesi’nde sergilenecek.

Sergi 18 Mart’tan itibaren Botanik Bahçesi’nin Anadolu Adası bölümünde ziyaretçilere açılacak. Bir ay süreyle açık olacak sergi 10.00-16.00 saatleri arası gezilebilecek. Bahçe yetkilileri ziyaretçilerin fotoğraf makinelerini de yanlarında getirmelerini tavsiye ediyorlar.

Türkiye’nin birçok bölgesinde yetişen bitkilerin görülebileceği sergiyi gezenler ülkemizin değerli bitki ressamlarıyla da tanışıp sohbet edebilecekler. Beton cehennemine dönüşmüş İstanbul’da bir vaha gibi kalmış Botanik Bahçesi’ndeki sergi, özellikle çocukların ve gençlerin ülkemizin bitki örtüsünü tanıyabilmeleri ve bahçedeki diğer etkinliklerle tanışabilmeleri için bulunmaz bir fırsat.

Şimdi papatya zamanı (Leucocylus formosus).

Türkiye’de bir ilk olan çalışma henüz yolun başında. Resimli Türkiye Florası’nın 30 cilt olması öngörülüyor.

Nasıl gidilir?

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nin adresi: Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, İstanbul.

Tel: 0216 456 44 37 – info@ngbb.org.tr

Toplu taşıma ile Avrupa yakasından gitmek isteyenler Taksim AKM’nin önünden kalkan sarı Ataşehir dolmuşları ile ya da 256 no’lu çift katlı Ataşehir otobüsleri ile ulaşabilir. Anadolu yakasında oturanlar için Üsküdar’dan kalkan Ataşehir minibüsleri ile Kadıköy’den kalkan Ataşehir minibüs ve otobüslerinin hepsi Nezahat Gökyiğit Park girişinin önünden geçiyor.

Önceki İçerikKeşfedilen çenekemiği, türümüzün Afrika’yı sanılandan 40.000 yıl önce terk ettiğini düşündürüyor
Sonraki İçerikÂşık olunası bir sayı: Pi