Ana Sayfa 230. Sayı 6 Şubat Maraş depremleri değerlendirme raporu Mülksüzleştirme, sermaye transferi ve kentlerin...

6 Şubat Maraş depremleri değerlendirme raporu
Mülksüzleştirme, sermaye transferi ve kentlerin yeniden talanı

6 Şubat depremlerinin ortaya çıkardığı felaket öncelikle ve özellikle, işçi sınıfının, köylülerin, küçük üreticilerin, esnafın, toplumun her milliyetten en yoksul kesimlerinin, tüm emekçilerin başına gelmiş bir felakettir. Kapitalist üretim ilişkileri ve bunun bölgedeki izdüşümü olarak merkezi-yerel siyaset, sermaye, eşraf ve dinsel-politik iktidar ağları iç içe geçmiş olarak halkın üzerine çökmüştür. Siyasal iktidar da, bu ilişki ve ağların güncel taşıyıcısı durumundadır.

237
Fotoğraf: Nalân Mahsereci.

Hakkı Özdal Evrensel gazetesi yazarı Bahadır Özgür Birgün gazetesi yazarı Okuyacağınız metin, değerli gazeteci ve yazarlar Hakkı Özdal ve Bahadır Özgür’ün 11 kentimizi etkileyen 6 Şubat depremlerinden sonra bölgeyi bizzat gidip inceleyerek ve diğer kurumların raporlarından da faydalanarak hazırladıkları hacimli raporun, devletin ve büyük sermayenin bölgeye ilişkin yaklaşımlarını ve faaliyetlerini ele alan bölümüdür. Rapor, Emek […]

Bu içeriği görüntüleyebilmek için, şu seçeneklerden birine abone olmalısınız: 1 yıllık e-dergi aboneliği or 6 aylık e-dergi aboneliği.
Önceki İçerikAFAD neden başarılı olamadı?
Sonraki İçerikMücadeleye devam!